ترمیم و رفوگری فرش

ترمیم فرش یا رفوگری فرش مجموعه اقدامات اساسی است که منجر به رفع هر گونه آسیب و صدمات ظاهری فرش می‌شود. ترمیم فرش بهره دهی کامل و عمر مفید آن را نیز افزایش می دهد و نیازمند افراد متخصص برای مرمت و یا دوخت نقاط آسیب‌دیده فرش میباشد. لذا انجام این عمل، نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد. متخصصان این حرفه در قالیشویی نائین مشغول به کار هستند که برای رفوگری فرش شما متریال درجه یک در اختیار آنهاست.

ریشه بافی

فرش هایی که به دلیل استفاده زیاد، ریشه هایشان از بین می رود، نیاز به ریشه دوزی دارند. در صورتی که تمام ریشه های فرش از بین رفته باشد، باقیمانده ریشه را از ابتدای بافت با قیچی بریده و ریشه دوزی انجام می شود و چنانچه قسمتی از ریشه ها از بین رفته باشند، همان قسمت را ترمیم می شود.

شیرازه دوزی

لبه‌های جانبی مانند قسمت‌های بالا و پایین فرش بیشتر در معرض سائیده شدن و استهلاک قرار دارند. شیرازه های فرش همچون یک قاب، فرش را احاطه کرده و علاوه بر زیبایی آن باعث استقامت لبه های طرفین فرش در مقابل ساییدگی و مقاومت فرش در مقابل ورود مایعات جاری می گردد.

چرم دوزی

برای جلوگیری از ساییده شدن و پارگی فرشها لبه های زیرین فرش را با نوارهای چرمی می پوشانند. همچنین مانند ترمز عمل میکند و مانع سر خوردن فرش می شود. چرم مورد استفاده در قالیشوئی نائین مانع از لول کردن فرش نشده و در هنگام باز کردن فرش شکل ظاهری آن را تحت تاثیر قرار نمیدهد.

ترمیم پارگی و پوسیدگی

این حالت ممکن است در اثر کهنگی و مرور زمان پیش بیاید. همچنین لکه های قدیمی که اقدام به شستشو نشده باعث پوسیدگی و پارگی شود. اما می توان آن را از روی نقشه طرف سالم فرش رفو نمود. نقشه ای مناسب روی کاغذ شطرنجی طراحی کرده و عمل رفوگری فرش را با متریال درجه یک انجام می دهیم.

مرمت سوختگی

سوختن نیز یکی از عیوبی می باشد که به جهت قابلیت اشتعال سریع مواد مورد استفاده در فرش، شاید در مرحله استعمال بر فرش عارض گردد. سوختن فرش چنانچه خفیف و جزئی باشد قابل رفع میباشد. چنانچه عمیق و وسیع باشد باید عملیات رفوگری فرش توسط متخصصین انجام شود.

مرمت بید خوردگی

رفوگری پشت و روی فرش بید خورده هرکدام روش مخصوص دارد. و به رفوگر مجرب و آزموده نیاز دارد، اگر فرش شما هم مورد حمله بید قرار گرفته و آسیب دیده میتوانید از خدمات منحصر به فرد ما استفاده کنید. فرش خودتان را در کمترین زمان ممکن دقیقا مثل روز اول تحویل بگیرید.

دارکشی

برای رفع مشکلاتی چون پیچ خوردگی فرش، چروگیدگی و کجی فرش به منظور ترمیم این آسیب و برگرداندان فرش به حالت طبیعی، از عملیات دارکشی و در مواد خاص به منظور رفع عیب از روش جابه جایی گره‌ها و رج‌ ها استفاده می‌شود. در قالیشویی نائین فرش ها اتو میشوند بعد دارکشی انجام میشود.

رنگرزی و قلمکاری

رنگ قالی به دلایل مختلفی از بین میرود و یا قسمتی از فرش یا همه فرش کمرنگ میشود و یا قالی بور میشود در این موارد قالی باید بصورت کاملا تخصصی توسط اساتید رنگرز قلم کاری شود. در قالیشویی نائین قلمکاری با بهترین متریال در حدی که غیر قابل شناسایی باشد ترمیم میشود.

پرداخت و روگیری

در صورت وجود ایرادی در بافت نقوش و یا طرح همانند بالازدگی، بیرون آمدن نخ و شکستگی، پرز دهی فرش را با پرداخت و روگیری میتوان رفع کرد، به زیبایی فرش افزود و عمر مفید فرش را افزایش داد. همچنین پرداخت برجسته به زیبا سازی تابلو فرش کمک شایانی میکند.

چرا ترمیم فرش ؟

قالی بافی از دیرباز غنی ترین هنر ایرانی است و دارای ارزش مادی و معنوی زیادی می باشد. اگر در صورت فرسودگی فرش، عملیات رفوگری فرش انجام نشود به مرور فرش شما زمان از بین میرود. حتی در برخی موارد دیر اقدام کردن برای ترمیم فرش منجر به رشد پوسیدگی و در نتیجه هزینه سنگین میشود.  فرش شما سرمایه شماست. پیشنهاد ما این است که اطلاعات خود را در زمینه ی مرمت بالا ببرید و به بهترین متخصصان روفوگری در قالیشویی نائین اعتماد کنید.

  • قیمت هرگونه مرمت به دلیل تنوع فرسودگی فرش توافقی است.
  • برای مرمت فرش خود هرچه زودتر اقدام کنید، به نفع شماست.
  • برای رفوگری فرش خود فقط به متخصصین اعتماد کنید.
  • لطفا قبل از هرگونه اقدام برای تعمیر فرش با افراد متخصص مشورت کنید.
  • مشاوره تلفنی برای مشکلات فرش، رایگان میباشد.
  • با رزرو آنلاین ۱۰% تخفیف بگیرید.

فرآیند کار مرمت فرش

مرحله اول | ثبت سفارش

ثبت سفارش به دو روش امکان پذیر است:
۱- از طریق تماس تلفنی با مشاوره رایگان | ۲- رزرو نوبت آنلاین با ۱۰% تخفیف

مرحله دوم | سرویس رسانی

ارسال سرویس قالیشویی نائین به محل مشترکین بدون تاخیر
سرویس رسانی با پوشش دهی سراسر تهران

مرحله سوم | کارشناسی

مشاوره دهی تخصصی برای ترمیم فرش توسط کارشناسان مجرب
تحویل قبض قالیشویی نائین به مشترکین با قیمت تمام شده مناسب

مرحله چهارم | انتقال

انتقال فرش ها به کارگاه مجهز کارخانه پیشرفته نائین
مجهز به متریال درجه یک ترمیم فرش و رفوگران ماهر

مرحله پنجم | ترمیم فرش

کارشناسی دوباره فرش در کارگاه با ابزار تخصصی
ترمیم و رفوگری فرش شما با بهترین کیفیت

مرحله ششم | تحویل

بررسی و تایید فرش توسط کارشناس فرش قالیشویی نائین
تحویل فرش مرمت شده به مشترک و دریافت قبض قالیشویی

مرحله هفتم | پرداخت

پرداخت در محل به دو روش امکان پذیر است:
۱- از طریق دستگاه کارتخوان سیار | ۲- به صورت نقدی

فهرست