پاک کردن قهوه از روی فرش و قالی چگونه ممکن است؟ (100% کاربردی)

روش های پاک کردن لکه قهوه از روی فرش

پاک کردن قهوه از روی فرش و قالی چگونه ممکن است؟ (100% کاربردی)

نکات و مراحل نحوه پاک کردن قهوه از روی فرش ماشینی و دستبافت به روش های خانگی

پاک کردن قهوه از روی فرش این روزها دغدغه بسیاری از افراد گشته زیرا بارها برایمان پیش آمده که هنگام نوشیدن قهوه ناگهان دستمان به فنجان خورده و روی فرش ریخته است .از آنجا که قهوه جزء لکه های محلول در آب با رنگ دهی شدیدا بالا است، قطعا  باعث نگرانی های  زیادی می شود .حال  اگر لکه پاک نگشته و همانطور باقی بماند چه کاری باید انجام بدهیم؟ به هیچ وجه نگران نباشید قالیشویی آنلاین نائین چند راهکار برای پاک کردن لکه قهوه از روی فرش به شما معرفی می کند که در صورت ایجاد بروز چنین مشکلی به سرعت بتوانید لکه باقی مانده را پاک کنید.

دو نکته مهم در رابطه با پاک کردن قهوه از روی فرش وجود دارد که باید دقت شود:

  1. البته نکته مهم و قابل توجه در پاک کردن لکه ها، مخصوصا لکه هایی مانند قهوه که رنگ دهی بالایی دارند این است که به سرعت باید تمیز شود و سرعت عمل در این کار بسیار مهم است وگرنه بعد از خشک شدن لکه، امکان ماندگار شدن آن وجود دارد. پس اولین کاری که باید انجام بدهید به سرعت پس از ریختن قهوه روی فرش تا لکه تازه است، آن را تمیز کنید و فرصت را از دست ندهید و این مطلب را تا انتها بخوانید و وقت خود را صرف پیدا کردن راه حل این مشکل نکنید. چاره کار را همینجا برای شما نوشته ایم.
  2. لکه قهوه چون رنگ شدیدی دارد اگر هنگام پاک کردن به وسیله دستمال دقت نکنیم باعث می شود لکه قهوه به نقاط گسترده تری از فرش پخش شود پس برای جلوگیری از این کار باید از قسمت های خارجی لکه به سمت قسمت داخلی لکه پاک کردن را انجام بدهیم که لکه به مناطق گسترده تری پخش نشود.

پاک کردن لکه قهوه از روی فرش

ما در اینجا سعی داریم تعدادی روش  برای پاک کردن قهوه از روی فرش به شما معرفی کنیم:

پاک کردن لکه قهوه کم رنگ

در مواردی که لکه قهوه کم رنگ و در وسعت کوچکی باشد میتوانیم بدون استفاده از مواد شوینده و فقط با یک عدد حوله خشک ویک عدد حوله مرطوب و یک ظرف آب لکه را برطرف کنیم، باید به این صورت عمل کنیم که ابتدا با حوله خشک روی لکه قهوه فشار میدهیم که مقدار اضافی قهوه ریخته شده روی فرش جذب حوله شود و سپس با استفاده از حوله مرطوب و ظرف آب محل مورد نظر را تمیز میکنیم

حالا برای پاک کردن لکه های قهوه پررنگ تر و بیشتر از روش های زیر استفاده میکنیم:

پاک کردن لکه قهوه با محلول های پاک کننده

ابتدا مقادیر اضافی قهوه ریخته شده روی قالی را به وسیله یک پارچه تمیز تا حد امکان پاک کنید و جمع کنید، بدین صورت که پارچه را روی لکه فشار دهید تا جایی که لکه تقریبا خشک شود.سپس از محلول های پاک کننده (که در اخر مطلب انواع ان را ذکر می کنیم)و یک حوله مرطوب استفاده نمایید و به مدت 3 الی 5 دقیقه آن را روی قالی قرار دهید.

در ادامه رطوبت قالی را پاک کنید ولی توجه داشته باشید حوله مرطوب را روی قالی نکشید تا لکه پخش نشود. از محلول سرکه سفید(غیر رقیق شده) استفاده نمایید و آن را روی لکه چندین بار و هربار به مدت چند ثانیه فشاردهید سپس بعد از 15-20 دقیقه با استفاده از آب و یک اسفنج مرطوب روی قالی را پاک کنید و آبکشی انجام دهید تا مواد شوینده از قالی خارج شوند.

در آخر…

در نهایت با استفاده از یک حوله خشک،قالی را خشک کنید یا می توانید برای خشک کردن از پنکه استفاده کنید و بعد از خشک شدن خواهید دید که دیگر لکه ای وجود ندارد. اگر لکه سرسخت بود و با این مراحل به طور کامل پاک نشد چند بار این مراحل را تکرار کنید.

اگر مطمئن هستید که جنس فرش شما از پشم نیست می تواتید یک قاشق آمونیاک را در اب حل کنید (اما چون ممکن است آمونیاک موجب خرابی رنگ فرش شود استفاده از این روش توصیه نمی شود) سپس این محلول را روی قسمت کوچک و پنهان فرش امتحان کنید تا مطمئن باشید که رنگ فرش را خراب نمی کند و سپس به آرامی محلول را روی لکه بزنید و 3 تا 5 دقیقه صبر کنید و با یک حوله مرطوب و سپس حوله خشک محل را پاک کنید و در انتها حوله خشک را روی محل قرار داده تا کاملا رطوبت فرش گرفته شود و فرش خشک شود. اما بهتر است که از این روش استفاده نکنید.

روش های دیگری هم برای پاک کردن قهوه از روی فرش وجود دارد که به صورت مختصر توضیحی می دهیم اما روش بالا روش اصلی و کامل است.

پاک کردن قهوه از روی فرش

پاک کردن قهوه از روی فرش به کمک ماست

برای این روش بسته به وسعت قهوه ریخته شده از تعدادی قاشق ماست استفاده میکنیم به طوریکه ماست روی لکه را بپوشاند و حدود ١٠ تا ١۵ دقیقه صبر می کنیم سپس ماست را به وسیله قاشق از روی فرش جمع می کنیم اما مواظب باشید فرش را نخراشید و فقط ماست روی آن را بردارید وسپس با دستمال مرطوب آن قسمت را پاک می کنیم تا باقی مانده ماست ها نیز پاک شود. در صورتیکه لکه تازه باشد با یک بار انجام دادن این روش از بین می رود اما اگر لکه قدیمی باشه باید چندبار این روش را تکرار کنید یا از روش قبلی استفاده کنید.

حالا اگر لکه قهوه روی فرش به همراه شکر و خامه بود، چه کار کنیم ؟

می توان علاوه بر محلول های پاک کننده زیر ازشوینده های لباسشویی با آنزیم نیز استفاده کرد.چون در این صورت برای پاک کردن لکه قهوه به همراه شکر و خامه به پاک کننده آنزیمی دارد تا بتواند پروتئین داخل لکه را از بین ببرد. برای این کار کافیست مقداری شوینده لباسشویی انزیم دار با مقداری اب گرم مخلوط کنید و به وسیله یک حوله تمیز روی محل لکه بکشید و سپس مانند بالا که گفته شد خشک کنید.

محلول های پاک کننده برای پاک کردن لکه قهوه :

  • محلول شوینده (مثل مایع ظرفشویی ،صابون ،شامپو، پودرهای لباسشویی و …)
  • محلول سرکه سفید
  • آبکشی با آب گرم
  • بسته حلال ها

لکه های قدیمی و ماندگار قهوه روی فرش

اگر لکه قهوه ریخته شده روی فرش شما قدیمی باشد یا وسعت زیادی از فرش را کثیف کرده باشد ممکن است پاک کردن ان هم زمان طولانی ببرد و هم بطور کامل تمیز نشود و در صورت شستشو غیر اصولی فرش آسیب ببیند، پس در صورت نیاز به یک قالیشویی در تهران شما می توانید از طریق تماس تلفنی با شماره های قالیشویی نایین و یا رزرو آنلاین در سایت آنلاین قالیشویی نائین از کارشناسان ماهر ما کمک بگیرید تا در اسرع وقت به کمک شما بشتابند و فرش هایتان که سرمایه شما هستند را مثل روز اول به شما تحویل دهند. امیدواریم بعد از خواندن این مقاله نحوه  پاک کردن قهوه را از روی فرش را آموخته باشید.اگر هم پرسش یا تجربه ای دارید خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

کیفیت، تخصص ماست.

آیا پاک کردن لکه لوازم آرایشی از روی فرش ممکن است؟

روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش+استفراغ(۴ روش مؤثر)

پاک کردن لکه آبمیوه از روی فرش چگونه است؟

پاک کردن لکه آبمیوه از روی فرش و قالی چگونه است؟ (4 راهکار)
روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش+استفراغ(4 روش مؤثر)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست