روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش+استفراغ(4 روش مؤثر)

روش پاک کردن ادرار حیوانات خانگی از فرش

روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش+استفراغ(4 روش مؤثر)

4 روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش

در این مقاله  چندین روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش و موکت را به شما آموزش دهیم.پیش از هر چیزی ابتدا باید بگوییم امروزه وجود حیوانات خانگی به دلایل مختلفی بین مردم پرطرفدار و رایج شده است اما نگهداری و مراقبت آنها شرایط و مشکلات خاصی دارد. معمولا حیوانات خانگی جوان تر به دلیل اینکه آموزش کامل ندیده اند، بیشتر روی فرش و مبل خرابکاری می کنند و در بعضی مواقع با دویدن و بازی کردن با فضولات، لکه را در نقاط مختلف فرش پخش کنند. حال شاید این مشکل برای شما هم پیش آمده و ک حیوان خانگی شما روی فرش و قالی هایتان ادرار، مدفوع یا استفراغ کرده  و باعث نگرانی و ناراحتی شما شده است.امّا باید بگوییم لازم نیست که نگران باشید.قالیشویی آنلاین نائین راجع به این نوع لکه ها ابتدا توضیحاتی را برای صاحبان این موجودات دوست داشتنی ارائه داده و سپس چند روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش ارائه می دهد که به راحتی بتوانید این نوع لکه ها را برطرف کنید .پس  همراه ما باشید.

چندین روش برای پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش

ادرار، مدفوع یا استفراغ حیوانات روی قالی مشکلات شدید و جدی را ایجاد می نماید، به طوری که ممکن است موجب رنگ دهی شدید و یا همان پخش شدن رنگ شود، همچنین گاهی از بین بردن بوی بد آن نیز بسیار دشوار است، علاوه بر این فضولات می توانند از لحاظ شیمیایی  به ساختار قالی و تار و پود آن صدمه بزنند به طوری که بنیاد قالی را سخت کرده و باعث کاهش انعطاف پذیری فرش شود. تکرار مرطوب شدن قالی منجر به کاهش استحکام مکانیکی موضعی قالی می شود، بنابراین وقتی قالی لوله شود و یا تا شود به راحتی می شکند و یا ترک می خورد که اصلا جالب نیست.

همیشه به یاد داشته باشید اگر که ادرار روی قالی ریخته شود در صورتیکه فوراً و قبل از خشک شدن آن چندین روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش اقدام شود،می توان این مشکل را به آسانی حل نمود.

آموزش پاک کردن مدفوع حیوانات خانگی از فرش

روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش

1- اولین روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش

برای پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش تا حد ممکن مایع را توسط دستمال حوله های کاغذی و یا پارچه سفید و تمیز جمع کنید.سعی کنید تا حد ممکن محل را آب کشی نمایید.قالی های کوچک را می توان به بیرون منتقل کرد و با آب شلنگ و آب سرد آن را شستشو دهید.(البته سعی کنید کل قالی را خیس نکنید زیرا در این صورت زمان بیشتری برای خشک شدن آن مورد نیاز است.)در صورتیکه قالی بزرگ باشد ،در این صورت می توان گوشه های قالی را روی پایه قرار داد و یک تشت زیر قسمت مرطوب و لکه دار شده قالی قرار داده و سپس تنها روی قسمت لکه قالی آب ریخته شود.

حدود یک فنجان سرکه سفید به یک گالن آب اضافه نمایید.سرکه به جلوگیری از پریدن رنگ قالی و خنثی کردن بوی ادرار کمک می کند و بوی بد ادرار را از بین می برد . پس از آب کشی قالی، توسط یک اسفنج خشک و شامپوی فرش یا محلول های موجود در بازار لکه جا مانده بر فرش را پاک کنید.

در ادامه  اجازه دهید تا قالی خشک شود ؛برای تسریع خشک شدن قالی های بزرگتر باید قالی به گونه ای قرار داده شود تا هوا از بالا و پایین آن جریان پیدا کنند.و همچنین میتوانید تا زمان خشک شدن روی محل تمیز شده را یک فویل آلمینیومی قرار دهید تا حیوان شما تا زمان خشک شدن روی اون ناحیه نشیند زیرا حیوانات خانگی بافت های زبر و ناهموار را دوست ندارند.

2- اولین روش پاک کردن استفراغ حیوانات خانگی از فرش

در صورتی که استفراغ حیوانات خانگی روی قالی ریخته شود،با ترکیب پیچیده ای شامل  ضایعات غذا،بزاق دهان و اسید های معده روبرو هستید.با توجه به اجزای موجود در آن این ماده می تواند به عنوان یک کم رنگ کننده رنگ قالی عمل نماید،به طوری که روی قالی لکه ایجاد نماید و رنگ پرز های قالی را به فرم های مختلف تغییر دهد.

در صورتی که استفراغ و مدفوع حیوانات خانگی روی قالی بریزد،باید فوراً و  تا حد امکان مواد ریخته شده روی قالی را توسط حوله های کاغذی و یا پارچه های سفید و تمیز جمع کنید در صورت نیاز برای جمع کردن ماده ریخته شده از یک قاشق سوپ خوری استفاده نمایید.سپس بعد از برداشتن ماده ریخته شده ،قسمت مورد نظر را خشک کنید و فوراً توسط یک اسفنج تمیز و شامپوی فرش یا محلول های پاک کننده موجود در بازار برای از بین بردن لکه استفاده کنید این کار را تا زمانی که لکه کاملا  تمیز شود ادامه دهید . هرگز اسفنج را به شدت روی قالی نمالید چون منجر به بدتر شدن لکه می شودو باعث پخش شدن لکه و رنگ گرفتن فرش می شود. اسفنج را در جهت پرز قالی حرکت دهید.سپس اجازه دهید تا قالی خشک شود . می توانید قالی را توسط پنکه یا قرار دادن در معرض باد خشک کنید. در نهایت با استفاده از یک برس سخت یا جاروبرقی پرز های قالی را به حالت اولیه برگردانید.

آموزش پاک کردن فضولات حیوانات خانگی از فرش

3-روش بعدی پاک کردن استفراغ حیوانات خانگی از فرش(مرحله به مرحله)

مقادیر اضافی مایع ریخته شده روی قالی را تا حد امکان پاک کنید یا جمع نمایید.

از جوش شیرین خشک استفاده نمایید و روی ناحیه آلوده جوش شیرین بریزید.

پس از خشک شدن جوش شیرین مواد باقی مانده روی قالی را بردارید و یا به واسطه مکش جاروبرقی جمع کنید.

*با استفاده از اسفنجی که با استفاده ازآب مرطوب شده است،جوش شیرین باقی مانده روی قالی را بشویید.قالی را زیاد خیس نکنید.

مواد ریخته شده روی قالی را پاک کنید ولی آن را روی قالی نمالید.

از محلول شستشو دهنده و یک حوله مرطوب استفاده کنید.

به همان نحوی که قبلا گفته شد قالی را آب کشی نمایید.(مرحله *)

رطوبت قالی را خشک کنید ولی حوله را روی قالی نمالید.قالی را به خوبی خشک کنید.

از پودر های تمیز کننده خشک استفاده کنید.

در نهایت روی قالی را توسط جاروبرقی،جارو کنید.

4-روش پاک کردن ادرار حیوانات خانگی از فرش

مقادیر اضافی مایع ریخته شده روی قالی را تا حد امکان پاک کنید و یا جمع نمایید.

از محلول های پاک کننده و یک حوله مرطوب استفاده نمایید.

رطوبت قالی را جمع کنید ولی حوله را روی قالی نمالید.

از محلول سرکه سفید(غیر رقیق شده)و یک حوله مرطوب استفاده کنید.

مواد روی قالی را پاک کنید ولی حوله را روی قالی نمالید.

با استفاده از آب و یک اسفنج مرطوب مواد روی قالی را پاک کنید.

در نهایت با استفاده از یک حوله،رطوبت قالی را خشک کنید.

نکات قابل توجه راجع به پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش

به دلیل اینکه فضولات حیوانات از لحاظ شرعی نجس میباشد  باید آن را کر اسلامی داد تا نجاست کامل از بین برود و اینکار در منزل و آپارتمان ها کمی مشکل است، همچنین از بین بردن لکه های عمیق و یا لکه هایی که زمان زیادی از آن ها گذشته است آنچنان کار آسانی نیست و در صورت نیاز به یک قالیشویی در تهران میتوانید با قالیشویی نائین تماس گرفته,مشاوره بگیرید و یا در خواست سرویس رسانی کنید.همچنین امکان ثبت درخواست به صورت آنلاین از (به همراه تخفیف ویژه برای سفارشات آنلاین) نیز برای شما کاربر گرامی وجود دارد.اگر هنوز سوالی دارید که در این مطلب جوابی برای آن پیدا نکرده اید خوشحال می شویم آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.امیدواریم مقاله ی روش پاک کردن ادرار و مدفوع حیوانات خانگی از فرش+استفراغ برای شما مفید واقع شده باشد.

مطالب مرتبط:

نحوه پاک کردن قهوه از روی فرش به چه شکل است؟

آیا پاک کردن لکه لوازم آرایشی از روی فرش ممکن است؟

پاک کردن لکه آبمیوه از روی فرش چگونه است؟

پاک کردن قهوه از روی فرش و قالی چگونه ممکن است؟ (100% کاربردی)
آیا پاک کردن لکه لوازم آرایشی از روی فرش و قالی ممکن است؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست